Kısa Süreli %20 indirim kampanyasını kaçırmayın!
Cevizli Mahallesi, Zuhal Caddesi Ritim İstanbul Plaza, B Blok, No: 44 Maltepe/İSTANBUL

Şahıs Şirketi  Nasıl Kurulur  | Gerekli Belgeler Nelerdir?

Şahıs Şirketi  Nasıl Kurulur  | Gerekli Belgeler Nelerdir?

Hayallerinizi gerçekleştirmek istediğinizde kendi işinizin sahibi olmaya karar verdiyseniz ilk  yapmanız gereken bir şirket kurmak. Şirket kurmak için gerekenler, şahıs şirketinin türleri, maliyetleri ve avantajları hakkında kapsamlı bilgiler için bu yazıyı okuyabilir Şirket DX ile iletişime geçebilirsiniz?

Şirket DX, ile şirket kuruluş aşamasından, kuruluş sonrası tüm süreçleri tek elden hızlı düşük maliyet avantajlı 360 derece danışmanlık sistemiyle yönetmeniz mümkün.

Şahıs Şirketi Kurmanın Avantajları:

Şahıs şirketi en çok kullanılan şirket türüdür. Karmaşık olmayan iş yönetim şekli, şirket sahibinin her türlü kararı kendi alabilmesi gibi birçok kolaylık sağlar. Şahıs işletmelerinin kuruluşu ve kapanışı son derece basit bir şekilde, kısa sürede yapılabilmesi büyük bir avantajdır. Gerekli görüldüğünde sermeye şirketine dönüşmesi kolaydır.

Kuruluş masrafları bakımından bakıldığında sermaye şirketlerinin kuruluş masraflarının üçte bir kadarı yeterli olmaktadır. Muhasebe masrafları da sermaye şirketlerine nazaran daha düşüktür.

Şahıs şirketi karmaşık olmayan iş modelleri ile yeni başlayacak küçük ölçekli şirketlere uygun bir modeldir.

Şahıs Şirketi Kurmak için Gereken Evraklar?

Nüfus cüzdan fotokopisi

Kira sözleşmesi (işyeri kira sözleşmesi veya kendinize aitse tapu)

İkametgah belgesi (E-Devlet)

İmza beyannamesi (Noter)

Noterden alınan Mali Müşavir vekaleti (Noter)

Ticari faaliyetlerinizi bir araç ile gerçekleştirecekseniz aracın ruhsatı

Şahıs İşletmesi Kuruluş süreci:

Kuruluş işlemleri son derece basittir. Şirket DX ile iletişime geçip yukarıdaki evrakları yükledikten 10 dk sonra şirket açılış işlemleri tamamlanır. Vergi dairesi yoklama memurunun şirket kuruluş adresine ziyareti sonrasında vergi levhası edinilir. Vergi levhası alındıktan sonra e-imza temini, e-fatura başvurusu yapılır.

Şahıs Şirketi Giderleri:

Şirket DX ile şirket kuruluşunu gerçekleştirdiğinizde aylık ₺450+KDV gideriniz olur. Bu fiyat içerisine; şirket kuruluşunuz, online ön muhasebe programı, mali mühür/e-imzanız, e-fatura, e-arşiv ve e-serbest meslek makbuzu başvurularınız, yıllık 500 elektronik evrak gönderim veya alımı, Şirket DX kullanıcısı mali müşavirlerden alacağınız muhasebe hizmeti dahildir

Şirket Dx ‘e ödeyeceğiniz aylık ücret dışında vergiler ve Bağ-kur gibi giderleriniz olacaktır. Detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

Related Posts
Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Required fields are marked *